W RAMACH NASZEJ WITRYNY STOSUJEMY PLIKI COOKIES - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAMKNIJ
Zamek Topacz
Ślęza, ul. Główna 12
55-040 Kobierzyce

topacz en content

Według Aleksandra Duncker, niemieckiego wydawcy, księgarza i pisarza, który w latach 1857-1883 wydał spis wiejskich dworów, pałaców i rezydencji szlachty pruskiej, wieża obronno-mieszkalna została zbudowana przez templariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przewożonych kupców wraz z ich majątkiem. Niestety daty budowy ani przejścia dworu w ręce świeckie nie są mu znane. Historia obiektu, którego pierwszą budowlą była dwupiętrowa wieża oabronno-mieszkalna na planie prostokąta z nawodnioną fosą, sięga początków XIV wieku. Na początku XVI w. wieżę podwyższono o jedną kondygnację z tarasem widokowym na szczycie.

fot. Adam Małysz

W latach 1586-1600 posiadłość należała do Heinricha von Vogt i jego następcy, który w roku 1618 dobudował renesansowy budynek. W XIX wieku miała miejsce kolejna rozbudowa obiektu podczas której od strony płn.-zach. dostawiono budynek oraz podwyższono wieżę o jedną kondygnację. Od roku 1638 do 1659 dwór należał do rodziny von Waldau, a w latach 1699 do 1741 do Hansa Christiana von Roth, którego córka Charlotte Eleonora (jej portret na tle zamku znajduje się w Pałacu Królewskim we Wrocławiu) wniosła wieś wraz z dworem w posagu do rodziny Köningsdorf. W roku 1870 hrabia von Köningsdorf sprzedał posiadłość założycielowi spółki cukrowniczej Rath Schöller&Skene, która pozostała w ich posiadaniu do II Wojny Światowej. W czasie wojny żaden z budynków nie ucierpiał. Po wojnie w części pomieszczeń funkcjonował zakład wychowawczy, którego pensjonariusze pracowali przy zakładaniu pól ryżowych w Gospodarstwie Rolnym Lasowa. Lata osiemdziesiąte to próba modernizacji i rekonstrukcji dworu przez ośrodki rolnicze. W 1996 roku AWRSP sprzedała obiekt Edwardowi Ptakowi, który jednak nie podjął żadnych prac remontowych.

Rok 2002 to początek ponownej świetności obiektu, który kupiony przez Państwa Kurzewskich został wyremontowany i przygotowany jako ekskluzywny obiekt hotelowo-konferencyjny. Pierwszych Gości Hotel Zamek Topacz przyjął w 2011, oferując miejsca hotelowe w luksusowych pokojach,2  restauracje, 5 sale konferencyjnych, Muzeum Motoryzacji, 50ha park i wiele dodatkowych atrakcji dla Gości indywidualnych, biznesowych, rodzin oraz grup.

Zamek Topacz

Zamek Topacz Resort & Art SPA to wyjątkowe miejsce z niezwykle bogatą, XIV-wieczną historią. To połączenie zamkowego klimatu z nowoczesnym luksusem i komfortem dedykowanym najbardziej wymagającym Gościom.

W jego zabytkowych wnętrzach odnajdą Państwo jedyne w swoim rodzaju ART SPA. Miejsce, gdzie sztuka ma wiele imion. To w jej otoczeniu odbywają się wszystkie zabiegi, pielęgnujące sferę ciała i ducha, zabiegi idealnie dopasowywane do potrzeb Gości.
Po relaksującym pobycie w Art SPA zapraszamy do jednej z naszych trzech restauracji.

Restauracja Spichlerz to miejsce, w którym tradycja w idealnych proporcjach łączy się z nowoczesnością. Jej koncepcja, przyjęta przez młodego, ale niezwykle utalentowanego Szefa Kuchni, polega na interpretowaniu na nowo polskich smaków.

Pasja i doświadczenie to najważniejsze atuty Szefa Kuchni Restauracji w Zamku Topacz. Stworzył on miejsce, w którym niezwykle istotny jest szacunek do produktu, świeżość i wykwintność, nie zapominając jednocześnie, że czasem to prostota decyduje o wyjątkowości potrawy.

Restauracja Brasserie w Zamku Topacz powstała z myślą o wszystkich naszych Gościach, którzy chcą zjeść szybki lunch lub niezobowiązującą kolację w swobodnym otoczeniu. Brasserie to typ francuskiego lokalu, w którym panuje nieco luźniejsza, kawiarniana atmosfera. Przyjazny, rodzinny klimat, szybka obsługa i różnorodne menu to nasze główne wyróżniki.

 Jak do nas trafić? Zamek Topacz położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza. Zamek Topacz Resort & ART SPA to wyjątkowe miejsce z niezwykle bogatą, XIV-wieczną historią oraz nutką nowoczesności w tle.

Inne

 • Suspendisse vestibulum viverra eget, enim.
 • Aliquam nulla. Morbi ligula nulla, accumsan tincidunt. Maecenas nec nunc vel lorem. Praesent tristique purus. Pellentesque egestas accumsan. Fusce mollis luctus quam enim, aliquet mi metus, vulputate eu, aliquam imperdiet.
 • Nullam consequat eu, purus. Quisque cursus, mi quis venenatis pede.
 • Integer lacinia quam quis venenatis interdum, tortor justo imperdiet tempor, pede cursus sapien.
 • Etiam tempor diam at ipsum dolor gravida sem. Pellentesque euismod nibh, fringilla enim. Phasellus adipiscing. Nunc placerat porttitor. Aenean sodales, augue at turpis egestas. Mauris nunc neque, euismod quam ante et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nunc mollis. Cras.

Maecenas bibendum sem, accumsan lectus non ligula at ipsum. Aliquam posuere cubilia Curae, Duis vehicula eget, purus. Maecenas semper magna ac nisl. Nam convallis consequat. Curabitur blandit ipsum, congue risus. Nam sed lorem a lacus.

Nunc volutpat aliquam arcu. In mollis, turpis ut mattis adipiscing. Nam nunc pede nec malesuada quis, tincidunt at, tellus. Donec vitae tellus sit amet, consectetuer adipiscing elit. Mauris viverra accumsan. Proin volutpat quam porta ornare, odio tellus rutrum pede dictum lectus pharetra porttitor interdum.

Donec a erat. Suspendisse vestibulum wisi eu lectus. Praesent consequat. Nulla venenatis. Curabitur volutpat.

 1. Integer convallis posuere. Vestibulum ante mollis luctus a, adipiscing elit.
 2. Mauris pellentesque, wisi. Aenean lobortis laoreet feugiat. Cum sociis natoque penatibus et nisl mollis neque vitae nibh eu mollis faucibus, convallis varius. Cras volutpat a, mattis lectus vulputate ante. Proin dapibus, libero at tellus augue, ullamcorper tellus enim, sagittis eleifend.
 3. Vestibulum cursus arcu sed porta laoreet. Sed dolor. Aenean ligula.
 4. Lorem ipsum cursus ligula felis, eleifend in, tristique bibendum mi, porttitor vel, adipiscing elit.
 5. Donec nec velit. Pellentesque aliquam tellus tristique in, pulvinar velit. Mauris urna.
 6. Donec ipsum primis in dictum libero, pulvinar nonummy diam aliquet commodo nec, pharetra.

Kontakt

Topacz Investments

(Polski) Dane spółki

(Polski) Topacz Investments Sp. z o. o.
ul. Księcia Witolda 1
50-202 Wrocław
NIP: 8961338394
REGON: 932880809
KRS: 0000146720

(Polski) Zawiadomienie o połączeniu spółek kapitałowych